System sterowania budynkiem Fibaro

FIBARO – inteligentne mieszkanie

 

Bezprzewodowy system inteligentnego sterowania mieszkaniem, komunikujący się za pomocą protokołu Z-Wave.

Fibaro to bezprzewodowy system inteligentnego zarządzania domem polskiego producenta Fibar Group S.A. z siedzibą w Poznaniu. Komunikuje się ze swoimi urządzeniami za pomocą fal radiowych o częstotliwości 868 MHz używając do tego protokołu komunikacyjnego Z-Wave. System Fibaro cechuje się prostotą obsługi oraz intuicyjnym interfejsem konfiguracyjnym. Użytkownik Fibaro po niedługim czasie użytkowania nie powinien mieć problemu z dopasowaniem ustawień pod swoje potrzeby.

FIBARO Home Center 2

Ponad 1000 razy szybszy i wydajniejszy

Grupa i-Future jest autoryzowanym partnerem instalacyjnym Fibaro w województwie Śląskim. Nasze instalacje sterowane są przez centralę Fibaro drugiej generacji Home Center 2. HC2, w odróżnieniu od wcześniej dostępnej centrali HC1, jest urządzeniem od podstaw zaprojektowanym przez firmę Fibaro Group. Do oprogramowania centrali wprowadzonych zostało szereg nowatorskich funkcji, dzięki którym nasz inteligentny dom jeszcze bardziej zyskuje na funkcjonalności.

W Home Center 2 zmieniony został również interfejs komunikacyjny (panel graficzny). Wprowadzone zostały funkcje, które w poprzedniej wersji Home Center 1 były niedostępne z powodu zbyt małej mocy obliczeniowej. Wprowadzona została pełna integracja centrali Fibaro z systemem alarmowym firmy Satel.

Kompatybilność i technologia Z-Wave

Technologia Z-Wave daje pełną swobodę sterowania i komunikacji. Współpracuje z większością telefonów komórkowych dostępnych na rynku, z produktami bezprzewodowymi ponad 320 producentów i wszystkimi pozostałymi urządzeniami, którymi sterować mogą konkurencyjne systemy. Współpracuje także ze wszystkimi dostępnymi na rynku kamerami IP.  Po wykryciu zdarzenia system wysyła zdjęcie lub film na Twoją komórkę. Informacje o Z-Wave »

Zwiększone możliwości dzięki powiązaniom urządzeń

Fibaro HC2 umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu dzięki funkcji powiązań. Powiązania pozwalają łączyć ze sobą kilka urządzeń odpowiadających za sterowanie tą samą funkcją. Dzięki temu nasz interfejs staje się jeszcze bardziej przejrzysty, bo nie zaśmiecamy go ikonami urządzeń, które pracują w tle. Działa to tak, że w naszym inteligentnym domu, w jednej strefie grzewczej, za sterowanie temperatury odpowiada na przykład jeden czujnik temperatury i trzy przekaźniki do sterowania elektrozaworami. Centralka Fibaro powiąże te urządzenia i potraktuje je jako jedną całość.

Wygodniejsze użytkowanie za pomocą paneli

Interfejs Home Center 2 Fibaro umożliwia wygodne sterowanie wieloma urządzeniami realizującymi tą samą funkcję – ogrzewanie, klimatyzowanie, podlewanie. Za pomocą paneli zaprogramujesz szybko i wygodnie harmonogram działania wszystkich urządzeń w zależności od pory dnia i dnia tygodnia. Twój inteligentny dom będzie realizował za Ciebie powtarzające się zadania, pozwalając Ci poświęcić swój czas na inne, przyjemniejsze dla Ciebie zajęcia.

Zaawansowane sceny

Nowy interfejs sterujący inteligentnym systemem Fibaro pozwala na zaawansowane tworzenie scen. Nowością jest możliwość uzależnienia scen od zmiennych definiowanych przez użytkownika. Teraz można dowolnie programować funkcjonalność systemu, tworząc skomplikowane układy logiczne.
Nasz inteligentny dom staje się jeszcze bardziej inteligentny.

Zaawansowane sceny Fibaro

Inteligencja systemu Fibaro

Fibaro samo sprawdza i monitoruje stan poszczególnych urządzeń i w razie potrzeby poinformuje Cię o wystąpieniu zdarzenia.

Sam robi kopie zapasowe ustawień na zewnętrzne serwery i automatycznie się uaktualnia.

Elementy zasilane bateryjnie ze sporym wyprzedzeniem zaczną przypominać Ci o wymianie baterii.

*

Zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy itp.

Gdy wyjedziesz na urlop i zapomnisz wyłączyć ogrzewanie, Twój inteligentny dom wyśle wiadomość z pytaniem czy ma to zrobić za Ciebie.

Fibaro Śląsk, Fibaro Rybnik, Fibaro Katowice
Gliwice, Racibórz, Mikołów, Żory, Bielsko Biała