Systemy alarmowe

Instalacja systemów alarmowych, systemów powiadamiania pożarowego oraz innych systemów zabezpieczeń budynku

Grupa i-Future oferuje sprzedaż, instalację oraz serwis systemów zabezpieczeń budynków, w skład których wchodzą systemy alarmowe SSWiN (system sygnalizacji włamania i napadu) oraz systemy monitoringu wizyjnego CCTV, tzw. systemy telewizji przemysłowej. Zajmujemy się instalacją zarówno małych, podstawowych systemów alarmowych instalowanych w mieszkaniach i domach, jak również dużych, wielostrefowych systemów zabezpieczających budynki przemysłowe, komercyjne oraz budynki użyteczności publicznej. W ofercie posiadamy urządzenia wykrywające nie tylko ruch, ale też mikroprocesorowe układy reagujące na dźwięk tłuczonego szkła, czujki zewnętrzne, bariery mikrofalowe i podczerwieni, czy też przemysłowe czujki dalekiego zasięgu. Współpracujemy tylko z producentami i importerami markowego i atestowanego sprzętu.

Tylko markowe i atestowane systemy alarmowe

Centrale alarmowe oraz rejestratory CCTV które oferujemy pozwalają na integrację z naszymi systemami inteligentnego sterowania budynkiem. Jeśli oprócz bezpieczeństwa interesuje Cię wygoda, oszczędność energii, pełna kontrola nad posiadłością i to bez potrzeby dużych inwestycji, to zapraszamy do działu „inteligentne systemy sterowania budynkiem”.
Działamy głównie na terenie województwa śląskiego, w takich miastach jak Rybnik, Racibórz, Gliwice, Zabrze, Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Katowice, Mikołów. Także na terenie wszystkich innych miejscowości sąsiadujących z tymi miastami. Większe instalacje systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, kontroli dostępu oraz systemów inteligentnego sterowania budynkami wykonujemy na terenie całego kraju.
Systemy alarmowe DSC
Systemy alarmowe VISONIC
Systemy alarmowe DSC

Instalacje alarmowe

System alarmowy to specjalistyczna instalacja składająca się z zespołu urządzeń mających na celu zabezpieczenie danego obiektu przed włamaniem (system alarmowy włamaniowy) lub pożarem (system przeciwpożarowy / powiadamiania pożarowego). W systemach włamaniowych najczęściej wykorzystuje się czujki ruchu – pasywne czujniki podczerwieni (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach itp. System zazwyczaj jest włączany / wyłączany przez wpisanie specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika na manipulatorze centralki alarmowej. Może też być uzbrajany i rozbrajany za pomocą pilota, zadalnie przez internet / telefon lub może rozbrajać i uzbrajać się sam za pomocą zaprogramowanego harmonogramu czasowego.

Systemy sygnalizacji pożaru

System syganlizacji pożaru to instalacja mająca na celu wykrycie pożaru i poinformowanie o nim odpowiednie osoby bądź jednostki. Głównymi elementami systemów SSP, oprócz centralki, są czujniki. W zależności od typu reagują one na pojawienie się dymu, ognia bądź wzrost temperatury. W ciągach komunikacyjnych umieszcza się także ręczne ostrzegacze pożarowe zwane ROP-ami. Sygnały wychwytywane przez czujki oraz ROP-y trafiają do centrali. Centrala powinna zlokalizować miejsce powstania pożaru i uruchomić alarm. Centrala odczytuje miejsce alarmu i może tę informację wydrukować na taśmie, a nawet wykonanać rysunek rzutu kondygnacji objętej pożarem. SSP może też sterować innymi urządzeniami przeciwpożarowymi, np.: dźwiękowymi systemami ostrzegawczymi (DSO), instalacjami oddymiającymi czy drzwiami pożarowymi.
i-Future - dystrybucja i instalacje systemów inteligentnych domów i budynków

Systemy alarmowe, systemy powiadamiania
śląskie, małopolskie, opolskie, łódzkie, lubelskie, podkarpackie