Instalacje KNX

Magistralny system automatyki budynku KNX

KNX jest największym, otwartym standardem inteligentnej automatyki budynku na świecie. Nie jest producentem urządzeń systemów IB, jest stowarzyszeniem, które zrzesza wielu producentów działających we wspólnym standardzie. Cechą charakterystyczną i najważniejszą dla KNX jest magistrala komunikacyjna, za pomocą której komunikują się wszystkie urządzenia w instalacji. Magistrala w postaci kabla KNX, bądź skrętki UTP, jest podstawowym medium komunikacji. Może nim być również protokół TCP IP, bądź fale radiowe, czyniąc jednocześnie go systemem hybrydowym. Jednymi z największych i najpopularniejszych producentów urządzeń KNX są firmy Gira, ABB, Jung, czy Schneider-electric. Z protokołem KNX potrafi się również komunikować system Ampio.

Instalacje KNX

i-Future zajmuje się projektowaniem, instalacją oraz programowaniem systemów KNX na terenie Śląska, współpracując z producentami i dystrybutorami największych marek produkujących te urządzenia. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w instalacjach inteligentnych budynków, dlatego nasze projekty są przemyślane i niezawodne.

Gira KNX

Gira to niemiecki producent urządzeń KNX. W zakładzie produkcyjnym w Radevormwald pracuje ponad 1200 pracowników. Zajmują się oni produkcją łączników, gniazd, systemów wideofonowych oraz podzespołów bazowych do instalacji. Jednym z ich flagowych produktów jest serwer do instalacji KNX – Gira HomeServer.

ABB

ABB to Szwajcarska potęga z Zurychu. Działa na ogromną skalę w takich branżach, jak energetyka, robotyka oraz automatyka. Produkuje tysiące urządzeń zarówno dla przemysłu ciężkiego, jak i dla automatyki domowej. Z KNX łączy ich mnóstwo urządzeń począwszy od wszelakiego rodzaju sterowników, interfejsów, bramek, a skończywszy na włącznikach magistralnych.

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00