System bezprzewodowy F&Home radio

Nowy, rewolucyjny system bezprzewodowego, inteligentnego sterowania domem

i-Future jest partnerem instalacyjnym i dystrybucyjnym nowych, bezprzewodowych systemów inteligentnego zarządzania budynkiem firmy F&F. Inteligentny dom F&Home radio charakteryzuje się niesamowitymi możliwościami jak na system bezprzewodowy, dużym zasięgiem urządzeń (do 100m + dodatkowy zasięg poprzez przekaźniki) oraz atrakcyjnymi cenami urządzeń. Biorąc dodatkowo pod uwagę niezawodność, która na stałe wpisała się już w domenę firmy F&F, należy przypuszczać, że F&Home radio zrewolucjonizuje polski rynek automatyki budynkowej.
Play Video

Interfejs konfiguracji F&Home radio

Na uwagę zasługuje interfejs programowania serwera F&Home radio, który do złudzenia przypomina interfejs graficzny bardzo rozbudowanego sterownika PLC. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwości programowania F&Home radio są w zasadzie nieograniczone. Ograniczać nas będzie tylko nasza wyobraźnia. Do dyspozycji mamy całą gamę sensorów (np. ruchu, temperatury, światła) układów wejścia i wyjścia, do których możemy podłączyć dowolne urządzenia (oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, alarm, rolety, bramy, okna itd.) Sam interfejs konfiguracyjny F&Home radio ma do dyspozycji mnóstwo zaawansowanych bramek logicznych, czasowych, programów odpowiedzialnych za inteligentną realizację oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, automatyki rolet i bram, systemów alarmowych i wiele, wiele innych graficznych programów, które uczynią nasz budynek inteligentnym. Nasz inteligentny dom wyposażony w system F&Home radio nabierze nowego znaczenia, a dzięki odpowiedniemu zarządzaniu ogrzewaniem i oświetleniem szybko zacznie zwracać i tak już niskie koszty instalacji.

Budowa i opis systemu automatyki budynkowej
F&Home radio

Centrala zarządzająca budynkiem

Podstawowym elementem inteligentnego domu F&Home radio jest centralka zarządzająca. rH-SERWER łączy się z pozostałymi urządzeniami systemu za pomocą fal radiowych wokół częstotliwości 868 MHz. Centralka dysponuje dwoma niezależnymi nadajnikami nadającymi na różnych częstotliwościach, przełączając urządzenia systemu na częstotliwość, którą uzna za „czytelniejszą”. To czyni komunikację systemu automatyki budynkowej F&Home radio bardzo niezawodną, aby nasz inteligentny dom zawsze działał natychmiast nie powodując opóźnień w reakcji. Centralkę F&Home radio podłączamy również do sieci LAN, żeby móc ją konfigurować za pomocą dostarczonego oprogramowania oraz by móc nią zarządzać za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy telefony. Chcąc mieć dostęp do naszego budynku z dowolnego miejsca na świecie, sieć, do której jest przyłączona centralka F&Home radio, musi mieć dostęp do internetu. F&Home radio ma jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję, którą jest połączenie z instytutem meteorologii. Dzięki temu, że centralka wie jaka aktualnie jest pogoda, może kontrolować podlewanie ogródka, zamykać okna dachowe w przypadku deszczu, opuszczać rolety w przypadku mroźnej zawieruchy. Realizuje masę dodatkowych funkcji, które tylko przyjdą nam do głowy.

Bezprzewodowy czujnik ruchu i temperatury

Inteligentny dom byłby niczym bez czujek ruchu i temperatury. To dwa najważniejsze elementy, dzięki którym centralka automatyki budynkowej wie, czy w domu ktoś się znajduje, gdzie się znajduje i jaka jest temperatura w danej strefie. W tym celu, w systemie F&Home radio mamy do dyspozycji urządzenie hybrydowe łączące w sobie czujkę ruchu oraz czujnik temperatury. Urządzenie jest zasilane dwoma bateriami paluszkowymi AA. Producent podaje czas działania baterii na 3 do 4 lat. Instalacja Czujnika polega na przykręceniu go do ściany i rejestracji w centrali F&Home radio.

Miniaturowe moduły wykonawcze dopuszkowe

W systemie inteligentnego zarządzania budynkiem F&Home mamy do dyspozycji szereg miniaturowych modułów mieszczących się chociażby w puszce elektrycznej pod wyłącznikiem światła. Urządzenia te służą głównie włączaniu / wyłączaniu światła, regulacji natężenia światła, sterowaniu paskami ledowymi RGB, regulacji urządzeń grzewczych, sterowaniu roletami, bramą itp. Można pod nie podłączyć dowolne urządzenie elektryczne naszego inteligentnego domu. Urządzenie F&Home jest w stanie działać samodzielnie. To znaczy, że w przypadku, kiedy z jakiegoś powodu urządzenie, np. sterujące światłem, straci połączenie z centralką F&Home, wówczas przełącza się w tryb autonomiczny. Tym samym jesteśmy nadal w stanie włączyć lub wyłączyć oświetlenie za pomocą standardowego wyłącznika. Montaż modułu w przypadku sterowania światłem polega na wyciągnięciu standardowego wyłącznika światła, rozpięciu połączenia ze światłem, wpięciu modułu F&Home radio, włożeniu go do puszki elektrycznej i zakręceniu wyłącznika.

Moduły na listwę systemu F&Home radio

System automatyki budynkowej F&Home radio oddaje nam do dyspozycji szereg modułów wejścia, wyjścia, modułów dedykowanych do oświetlenia, rolet, bram itp. Moduły te instaluje się na standardowej listwie elektrycznej i możemy do nich podłączyć dosłownie wszystko, czym chcemy sterować w naszym inteligentnym domu, na przykład: oświetlenie domowe, ogrodowe, LED, rolety, bramy, okna dachowe, zraszacze, zewnętrzne czujki ruchu, czujki gazu, tlenku węgla, syreny alarmowe, systemy wentylacji, grzejniki, systemy ogrzewania, systemy klimatyzacji, elektryczne zamki drzwiowe, urządzenia AGD, RTV itp. Wymieniać można by bez końca. Oprócz modułów, które graficznie przedstawiliśmy na niniejszej stronie, w systemie F&Home radio mamy do dyspozycji jeszcze inne urządzenia, takie jak miniaturowy czujnik temperatury z 4 wejściami na przyciski, który doskonale sprawdzi się w roli regulatora temperatury. Producent F&Home, firma F&F, zapowiada też premierę modułu IR obsługującego sprzęt RTV w domu jak i szereg innych elementów ułatwiających sterowanie naszym inteligentnym domem i znajdującymi się w nim urządzeniami.

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00