Inteligentny dom Fibaro

Inteligentny dom jeszcze bardziej funkcjonalny

Inteligentny dom Fibaro jest systemem sterowania mieszkania, który komunikuje się za pomocą protokołu Z-Wave. Rozwiązanie stworzył polski producent Fibar Group S.A. z siedzibą w Poznaniu. Inteligentny dom Fibaro komunikuje się z urządzeniami poprzez fale radiowe o częstotliwości 868 MHz. System charakteryzuje m.in. prosta obsługa i intuicyjny interfejs konfiguracyjny. Łatwość obsługi przekłada się na to, że w krótkim czasie inteligentny dom Fibaro nie będzie sprawiał użytkownikowi żadnych problemów i szybko będzie można zmieniać ustawienia pod kątem swoich indywidualnych potrzeb.

FIBARO Home Center 2

Ponad 1000 razy szybszy i wydajniejszy

Inteligentny dom Fibaro nowej generacji

Inteligentny dom Fibaro jest rozwiązaniem wydajnym i szybkim. Grupa i-Future jest autoryzowanym partnerem instalacyjnym Fibaro w województwie śląskim. Proponowane przez nas instalacje są sterowane przez centralę Fibaro drugiej generacji Home Center 2. Oznacza to, że inteligentny dom Fibaro HC2, w odróżnieniu od wcześniejszej wersji HC1, jest urządzeniem, które od początku do końca jest zaprojektowane przez Fibaro Group.

Do oprogramowania centrali zostały wprowadzone udoskonalenia i nowatorskie funkcje, które sprawiają, że inteligentny dom Fibaro jest jeszcze bardziej funkcjonalny. Inteligentny dom Fibaro Home Center 2 różni się także interfejsem komunikacyjnym (panelem graficznym). Zostały wprowadzone nowe funkcje, które w poprzedniej wersji Home Center 1 były niedostępne przez zbyt niską moc obliczeniową. Wprowadzono również pełną integrację centrali FIbaro z systemem alarmowym firmy Satel.

Wygoda i funkcjonalność inteligentnego domu Fibaro

Technologia Z-Wave, jaką wykorzystuje inteligentny dom Fibaro, pozwala na pełną swobodę sterowania i komunikacji. Współpracuje ona z większością dostępnych na rynku telefonów komórkowych, z produktami bezprzewodowymi przeszło 320 producentów oraz wszystkimi pozostałymi urządzeniami, które pozwalają na sterowanie konkurencyjnymi systemami. Inteligentny dom Fibaro współpracuje również ze wszystkimi dostępnymi w sprzedaży kamerami IP. Po wykryciu zdarzenia, system wysyła zdjęcie albo film na komórkę użytkownika.

Inteligentny dom Fibaro Home Center 2 to także wygodne sterowanie wieloma urządzeniami, które realizują tę samą funkcję – ogrzewanie, klimatyzowanie, czy podlewanie. Przez obecność paneli można szybko i wygodnie zaprogramować harmonogram działania urządzeń zależnie od godziny i dnia tygodnia. Inteligentny dom Fibaro zrealizuje wszystkie powierzone zadania, co pozwoli na poświęcenie czasu na inne zajęcia.

System, który daje jeszcze większe możliwości

Inteligentny dom Fibaro HC2 pozwala na sterowanie urządzeniami dzięki funkcji powiązań, które umożliwiają łączenie paru urządzeń odpowiadających za sterowanie tą samą funkcją. Dzięki temu interfejs jest przejrzysty i nie ma na nim ikon pracujących w tle urządzeń. Przykładowo inteligentny dom Fibaro w jednej strefie grzewczej posiada jeden czujnik temperatury i trzy przekaźniki do sterowania elektrozaworami. Centralka powiąże urządzenia i potraktuje jako całość. Inteligentny dom Fibaro został uzupełniony o nowy interfejs sterujący całością. Pozwala on na zaawansowane tworzenie scen.

Nowość stanowi możliwość uzależnienia poszczególnych scen od zmiennych definiowanych przez użytkownika. Inteligentny dom Fibaro może być dowolnie programowany, co zwiększa jego funkcjonalność i pozwala na tworzenie skomplikowanych układów logicznych. Inteligentny dom Fibaro sam sprawdza i monitoruje stan poszczególnych urządzeń i w razie konieczności informuje użytkownika o zaistniałym zdarzeniu. Inteligentny dom Fibaro sam wykonuje kopie zapasowe ustawień na zewnętrzne serwery i automatycznie się uaktualnia. Elementy są zasilane bateryjnie i z dużym wyprzedzeniem przypominają o wymianie. Inteligentny dom Fibaro zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy itd. Nawet jeżeli użytkownicy wyjadą na urlop bez wyłączenia systemu, inteligentny dom Fibaro wysyła zapytanie, czy ma to za nich zrobić.

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00