Systemy inteligentne Ampio

Ampio

magistralny system automatyki budynku

Na rynku jest coraz więcej różnych systemów inteligentnego sterowania budynkiem. Przeszukując internet i czasopisma trudno wybrać dla siebie ten jeden, wyjątkowy, któremu warto zaufać. Musimy mieć pewność, że nasz system będzie przede wszystkim niezawodny, prosty w obsłudze, jednocześnie oferując spore możliwości. Dobrze, jeśli przy tym wszystkim nasz system będzie dodatkowo atrakcyjny cenowo.

Pragniemy zaznaczyć, że Ampio to inteligentny dom, który wśród oferowanych przez nas systemów, instalujemy u klientów najczęściej.

Dlaczego warto zdecydować się na AMPIO?

Niezawodność

System oparty jest o strukturę inteligencji rozproszonej, który ma olbrzymią przewagę nad systemami scentralizowanymi. Każdy element systemu to autonomiczna jednostka o własnej inteligencji, która wymienia się wzajemnie wszystkimi informacjami z każdym innym elementem systemu. To powoduje, że nie ma takiego elementu w instalacji jak centrala, która w razie awarii mogłaby unieruchomić logikę całego budynku. Moduły logiczne nie są oparte o system operacyjny, a jedynym elementem z systemem operacyjnym (Linux) jest serwer, który w Ampio pełni rolę jedynie mostka pomiędzy magistralą a światem zewnętrznym i odpowiada za grafikę urządzeń mobilnych. Dodatkowym atutem jest to, że Ampio jako głównej magistrali komunikacyjnej używa jednej z najlepszych magistral na świecie, magistrali CAN firmy Bosch. Więcej na temat struktury rozproszonej możemy przeczytać na stronie: Rodzaje systemów IB.

Potęga systemu

Ampio to bez wątpienia najbardziej rozbudowany Polski system inteligentnego domu. W swojej ofercie producent posiada aż 52 pozycje z inteligentnymi urządzeniami. Oprócz standardowych, najczęściej wykorzystywanych modułów różnego rodzaju wejść i wyjść, Ampio oferuje rozwiązania nowatorskie, takie jak np. system cyfrowego oświetlenia sterowany poprzez kabel elektryczny, swój autorski system nagłośnienia wielostrefowego, stacje pogodowe oraz wiele różnej wielkości wielofunkcyjnych paneli sensorowych.

Funkcjonalność

Każde inteligentne urządzenie instalacji Ampio, oprócz całego mnóstwa przygotowanych, dedykowanych funkcji, ma do dyspozycji 32 flagi (zmienne), na podstawie których możemy tworzyć nawet bardzo zaawansowaną logikę. Głównie od instalatora i oczekiwań klienta zależy, jak bardzo funkcjonalny będzie zainstalowany system.

Gwarancja

Firma Automatyka Control, która stworzyła system Ampio, istnieje na rynku od 1996 roku. Od początku swej działalności zajmuje się tworzeniem i produkcją elektroniki dla przemysłu i rynku komercyjnego. Sam system Ampio w tym roku obchodził swoje ósme urodziny, a to czyni go jednym z najdłużej istniejących systemów na polskim rynku. Do produkcji inteligentnego domu Ampio używa się tylko i wyłącznie komponentów najwyższej klasy, a całość systemu tworzona i produkowana jest w Polsce. To pozwala producentowi udzielić swoim klientom aż…

5 LAT GWARANCJI

Elastyczność

Zazwyczaj systemy automatyki budynku dedykowane są do konkretnego segmentu budownictwa. Albo do mieszkań i domów ze względu na swoje ograniczenia spowodowane głównie mocą obliczeniową centrali i ilością wejść i wyjść, albo do biurowców i przemysłu ze względu na wysoką cenę, na którą nie może sobie pozwolić większość właścicieli mieszkań i niedużych domów.

W Ampio każdy moduł to dodatkowa logika, a więc wraz z powiększaniem się instalacji wzrasta nam moc obliczeniowa. Dodatkowo na jednej linii (magistrali) możemy podłączyć do 256 modułów, a same linie możemy mnożyć, więc Ampio z powodzeniem sprawdzi się w bardzo dużych budynkach. Niska cena natomiast pozwala na stosowanie systemu nawet w niedużych domach, czy mieszkaniach. Ze względu na swoje możliwości, najczęściej jednak Ampio znajduje swoje zastosowanie w ponadstandardowych domach u klientów o wysokich oczekiwaniach oraz na rynku deweloperskim.

Otwartość

Bardzo często spotykamy się z pytaniami swoich klientów o możliwość integracji Ampio z innymi systemami inteligentnymi lub urządzeniami automatyki budynku takimi jak: systemy alarmowe, klimatyzacje, rekuperacje, sprzęt AGD / RTV itp. Ampio od zawsze było otwarte na zewnętrzną komunikację dlatego do dyspozycji mamy szereg interfejsów komunikacyjnych, jak np. KNX, CAN, ModBUS, RS 232, RS 485, LAN, DALI. Do komunikacji bezprzewodowej z pomocą przychodzi nam standard Z-Wave oraz system dalekiego zasięgu LoRa (nawet do paru km), w którym to Ampio również produkuje swoje moduły.

Piękno i design

Nawet najlepszy technicznie system nie ma szans powodzenia na rynku, jeśli swoim wyglądem nie będzie cieszyć oka. Producent przykłada do tego ogromną wagę, dlatego też do wyboru mamy całkiem pokaźną ofertę paneli sensorowych. Najmniejsze z nich to panele 2 przyciskowe, następnie 4, 6, 9, 15 oraz 18 przyciskowe z wyświetlaczami oraz bez. Panele te robią niesamowite wrażenie wizualne, a każdy panel możemy zamówić w 32 dostępnych kolorach oraz z indywidualnym grawerunkiem.

Wyłączniki sensorowe

Wyłączniki sensorowe, lub też inaczej zwane panele sensorowe Ampio to połączenie dzieła sztuki z nowoczesną technologią. Jak już wyżej opisywaliśmy producent przygotował dla nas cały szereg różnej wielkości wyłączników, od najmniejszych, dwu przyciskowych, po 18-sto przyciskowe w konfiguracji z wyświetlaczami LCD lub bez. Na tym jednak nie koniec. Panele te są urządzeniami multifunkcyjnymi, zdolnymi obsługiwać o wiele więcej obwodów niż mają przycisków (pól dotykowych). Tutaj każdy przycisk może nie tylko odczytywać ilości kliknięć i długości przyciśnięcia, ale sam może być przyciskiem przełączającym (shift) zmieniając funkcje pozostałych przycisków. Każdy z tych przycisków może być też podświetlany innym kolorem, a sam kolor może mieć przypisaną funkcję logiczną. Każdy panel sensorowy dysponuje również generatorem dźwięku, który może pełnić logiczną funkcję, np. ostrzegając nas o zalaniu łazienki, czy porywistym wietrze. Może też zastąpić klasyczny gong, a wówczas po przyciśnięciu przycisku dzwonka przed drzwiami odezwą się wszystkie panele sensorowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprogramować panel w sypialni tak, aby przestał dzwonić po godzinie 22.00, lub żeby odezwał się mimo wszystko nocą, jeśli ktoś uporczywie chce się do nas dodzwonić.

Cyfrowe żarówki Ampio

  • Stabilizacja mikroprocesorowa
  • 5 lat gwarancji
  • Diody amerykańskiej firmy CREE
  • Od 20 do 30% większa sprawność od tanich chińskich odpowiedników
  • Żywotność około 15 – 20 lat.
  • Szeroka paleta odcieni światła białego

Diody led amerykańskiej firmy CREE

Żarówki Ampio produkowane są w oparciu o diody amerykańskiej firmy CREE. Diody te cechuje wysoka sprawność, dłuższa żywotność, a do dyspozycji mamy całą paletę barw. Dostępne są żarówki o barwach od białej bardzo zimnej, aż do bardzo ciepłej barwy przypominającej barwę tradycyjnej żarówki żarnikowej.

Sterowanie mikroprocesorowe

Każda żarówka Ampio ma wbudowany mikroprocesor, który podaje do diod LED dokładnie taki prąd jakim dioda powinna być sterowana. Eliminuje to konieczność stosowania rezystorów, na których w zwykłych żarówkach odkłada się część energii w celu ich zabezpieczenia. To kolejny czynnik, który powoduje, że żarówki Ampio mają większą sprawność i dłuższą żywotność. Kolejną korzyścią, którą zyskujemy dzięki zastosowaniu mikroprocesora, jest możliwość sterowania jej sygnałem cyfrowym. Wystarczy, że wszystkie żarówki połączymy równolegle trzy żyłowym kablem, a każdą żarówką możemy za pomocą urządzeń automatyki budynku Ampio sterować niezależnie, włączać, wyłączać lub regulować moc żarówki. Możemy też zamówić żarówki bez sterowania cyfrowego, jeśli chcemy zastosować żarówki w budynku, gdzie nie ma instalacji sterowania Ampio.

Szeroki wybór opcji

Kupując żarówkę Ampio mamy do wyboru dwa typy żarówek. Żarówka o mocy 3W oraz 9W. Podczas zamawiania do wyboru mamy kolor panela przedniego, oraz opcję z soczewką o różnym kącie skupienia wiązki światła. Żarówki bez soczewki mają kąt wiązki 120 stopni. Żarówki o mocy 3W mieszczą się w standardowej oprawie halogenowej o otworze 5 cm.

Szkolenia z systemów Ampio dla firm instalacyjnych

Grupa i-Future jest wyłącznym dystrybutorem systemów Ampio na południową Polskę, obejmując swym zasięgiem województwa Śląskie, Dolnośląskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie, Lubelskie oraz Łódzkie.

Prowadzimy szkolenia dla firm instalacyjnych, które uprawniają je do instalacji i zakupu urządzeń Ampio. Więcej informacji o szkoleniach i warunkach nawiązania współpracy na stronie szkolenia Ampio.

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00