F&Home CAN - Automatyka domowa - budynkowa | I-Future

Systemy inteligentne F&Home CAN

Play Video

Scentralizowany system przewodowy F&Home sterowany magistralą cyfrową CAN

System dedykowany jest do budynków w trakcie budowy lub gruntownego remontu.

Inteligentne systemy zarządzania budynkiem F&Home sterowane magistralą CAN są obecnie jednymi z tańszych przewodowych systemów automatyki budynkowej na rynku. Charakteryzują się przemysłową niezawodnością i prostotą obsługi. Zachowują część swojej funkcjonalności nawet po utracie łączności z centralą zarządzającą. Inteligentny dom F&Home to systemy produkowane w kraju przez polskiego producenta F&F z Pabianic. Dedykowane są do domów w trakcie budowy lub będących w trakcie gruntownego remontu. Świetnie sprawdzają się również w warunkach przemysłowych. Inteligentny budynek F&Home pozwala na kontrolę oświetlenia i ogrzewania budynku, dbając o jak najtańsze jego użytkowanie. FHome kontroluje także systemy klimatyzacji oraz wentylacji, dbając o dostawę świeżego powietrza do pomieszczeń oraz o to, by klimatyzacja nie chłodziła pomieszczeń użytkowych podczas dłuższej nieobecności. Automatyka budynkowa F&Home to również pełna kontrola nad sterowaniem roletami, bramą wjazdową, garażową, a także oknami. Pamiętajmy, że sporo energii cieplnej można zaoszczędzić zamykając rolety okienne podczas naszej nieobecności, po zmroku, a także podczas mroźnej wichury oraz śnieżycy. Inteligentny dom F&Home zadba też o nasz ogródek, podlewając go wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. System zraszaczy podłączony do FHome podleje ogródek wedle zaprogramowanego harmonogramu, jeśli nie uczyni tego sama natura.

Automatyka budynku F&Home CAN

Budowa i działanie systemu inteligentnego sterowania budynkiem F&Home CAN

Systemy F&Home mają charakter modułowy. Podstawowym elementem inteligentnego domu F&Home jest centrala zarządzająca wyposażona w panel dotykowy o przekątnej 12 oraz 15 cali. To ona odpowiada za automatykę budynku oraz komunikację ze światem zewnętrznym (telefonem, tabletem, bądź jakimkolwiek komputerem podłączonym do internetu). Elementami wykonawczymi inteligentnego budynku F&Home są moduły wejścia – wyjścia, moduły sensorów (np. czujników temperatury), moduły zasilające, filtrów zakłóceniowych oraz moduły przekaźnikowe. Moduły komunikują się miedzy sobą oraz z jednostką zarządzającą za pomocą cyfrowej magistrali CAN. Dzięki komunikacji pomiędzy sobą, moduły są w stanie działać samodzielnie nawet w przypadku utraty połączenia z centralą. Na przykład moduł czujników temperatury w połączeniu z modułem sterowania zaworami utrzyma ustaloną temperaturę 17 stopni, jeśli uszkodzeniu ulegnie kabel łączący je z centralą. Moduł inteligentnego domu F&Home odpowiedzialny za sterowanie oświetleniem, po utracie komunikacji z centralą, nadal umożliwia sterowanie za pomocą tradycyjnego wyłącznika światła.

Firma F&F wprowadziła również na rynek system inteligentnego sterowania domem komunikujący się za pomocą fal radiowych. Doskonała alternatywa dla już wykończonych domów i mieszkań. Zapraszamy na stronę bezprzewodowego systemu FHome radio oraz pozostałych systemów oferowanych przez i-Future.

Inteligentne domy

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00