Nowy, modułowo-segmentowy system rozdzielnic elektrycznych i-Future

ELEKTRYKA, AUTOMATYKA, SYSTEM ALARMOWY, SPRZĘT SIECIOWY
wszystko w jednej rozdzielnicy!

Rozdzielnice, których używasz są zbyt duże i uciążliwe w transporcie?

Czy w twojej firmie poświęca się zbyt dużo czasu na obszywanie rozdzielnic?

Zbyt dużo przewodów i grube wiązki wewnątrz rozdzielnicy zajmują sporo miejsca i powodują, że rozdzielnica staje się zbyt skomplikowana?

W dodatku nie masz zwykle co zrobić z zapasem kabli elektrycznych?

Poznaj rewolucyjny system rozdzielnic modułowo-segmentowych

Do instalacji w małych domkach

Do instalacji w luksusowych willach

Do instalacji przemysłowych

Na czym polega wyjątkowość rozdzielnic i-Future?

Moduł rozdzielnicy

Każdy moduł rozdzielnicy i-Future jest przygotowany pod instalację czterech wybranych segmentów. Do każdego segmentu możemy wejść z okablowaniem z lewej lub z prawej strony poprzez specjalne przepusty umieszczone na wysokości koryt w segmentach.

Przepustnica kablowa

Dostępna jako niezależny moduł może być dowolnie łączona z modułami rozdzielnicy, a także z innymi przepustnicami zarówno bo bokach (lewa i prawa strona) ,jak i od góry oraz od dołu.

Połączenie przepustnic z modułami

Dzięki połączeniu przepustnic z modułami rozdzielnic okablowanie z góry i dołu zestawu wprowadzamy do przepustnicy kablowej, a do modułu rozdzielnicy wprowadzamy je z lewej lub prawej strony w konkretne miejsca, gdzie przewody te mają najbliżej do poszczególnych urządzeń zainstalowanych na segmentach rozdzielnicy.

Segmentowa budowa modułu

Do każdego modułu rozdzielnicy możemy zainstalować do czterech, niezależnych segmentów.

Segment DIN

To podstawowy segment składający się z blachy segmentowej, szyny DIN, koryta grzebieniowego poziomego oraz dwóch koryt bocznych, pionowych. Jeden segment to 40 modułów "S".

Gotowe segmenty

Każdy segment składający się np. z zabezpieczeń, modułów automatyki oraz złączek kablowych możemy przygotować sobie w firmie i zainstalować na inwestycji. Można również nabyć wcześniej przygotowane, gotowe segmenty łącznie z dokumentacją.

Segment alarmowy

Zamiast jednego segmentu DIN można dokonać instalacji segmentu alarmowego łącznie z rozszerzeniami na dodatkowe moduły wejść.

System alarmowy w rozdzielnicy elektrycznej

Dzięki segmentowi alarmowemu system bezpieczeństwa budynku zainstalujesz w rozdzielnicy elektrycznej bez potrzeby instalacji niespójnej z całą resztą dodatkowej obudowy.

Segment rack w rozdzielnicy modułowej

Już niebawem w naszej ofercie dostępny będzie segment typu “rack”, służący do instalacji niedużych urządzeń sieciowych o wysokości 2U. Będzie on zastępował dwa segmenty DIN i będzie otwierany z pozycji pionowej do poziomej po otwarciu rozdzielnicy.

Poziome łączenie rozdzielnic i-Future

Moduły rozdzielnic jak i przepustnice można łączyć różnej konfiguracji. Poniższy przykład pokazuje poziome połączenie dwóch rozdzielnic poprzez przepustnicę kablową po środku nich.

Pionowe łączenie zestawów

Moduły rozdzielnic, jak i przepustnice, można łączyć również górą lub dołem tworząc zestawy nie tylko do małych instalacji, ale również do rozbudowanych willi, jak i instalacji przemysłowych. System modułowo-segmentowych rozdzielnic nie ogranicza naszych instalacji!

Przykładowe konfiguracje rozdzielnic

Sprawdź budowę rozdzielnicy w wersji trójwymiarowej