Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Instalacja systemów alarmowych, systemów powiadamiania pożarowego oraz innych systemów zabezpieczeń budynku

Grupa i-Future oferuje sprzedaż, instalację oraz serwis systemów zabezpieczeń budynków, w skład których wchodzą systemy alarmowe SSWiN (system sygnalizacji włamania i napadu) oraz systemy monitoringu wizyjnego CCTV, tzw. systemy telewizji przemysłowej. Zajmujemy się instalacją zarówno małych, podstawowych systemów alarmowych instalowanych w mieszkaniach i domach, jak również dużych, wielostrefowych systemów zabezpieczających budynki przemysłowe, komercyjne oraz budynki użyteczności publicznej. W ofercie posiadamy urządzenia wykrywające nie tylko ruch, ale też mikroprocesorowe układy reagujące na dźwięk tłuczonego szkła, czujki zewnętrzne, bariery mikrofalowe i podczerwieni, czy też przemysłowe czujki dalekiego zasięgu. Współpracujemy tylko z producentami i importerami markowego i atestowanego sprzętu.

Tylko markowe i atestowane systemy alarmowe

Centrale alarmowe oraz rejestratory CCTV które oferujemy pozwalają na integrację z naszymi systemami inteligentnego sterowania budynkiem. Jeśli oprócz bezpieczeństwa interesuje Cię wygoda, oszczędność energii, pełna kontrola nad posiadłością i to bez potrzeby dużych inwestycji, to zapraszamy do działu „inteligentne systemy sterowania budynkiem”.

Działamy głównie na terenie województwa śląskiego, w takich miastach jak Rybnik, Racibórz, Gliwice, Zabrze, Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Katowice, Mikołów. Także na terenie wszystkich innych miejscowości sąsiadujących z tymi miastami. Większe instalacje systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, kontroli dostępu oraz systemów inteligentnego sterowania budynkami wykonujemy na terenie całego kraju.

Instalacje alarmowe

System alarmowy to specjalistyczna instalacja składająca się z zespołu urządzeń mających na celu zabezpieczenie danego obiektu przed włamaniem (system alarmowy włamaniowy) lub pożarem (system przeciwpożarowy / powiadamiania pożarowego). W systemach włamaniowych najczęściej wykorzystuje się czujki ruchu – pasywne czujniki podczerwieni (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach itp. System zazwyczaj jest włączany / wyłączany przez wpisanie specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika na manipulatorze centralki alarmowej. Może też być uzbrajany i rozbrajany za pomocą pilota, zadalnie przez internet / telefon lub może rozbrajać i uzbrajać się sam za pomocą zaprogramowanego harmonogramu czasowego.

Systemy sygnalizacji pożaru

System syganlizacji pożaru to instalacja mająca na celu wykrycie pożaru i poinformowanie o nim odpowiednie osoby bądź jednostki. Głównymi elementami systemów SSP, oprócz centralki, są czujniki. W zależności od typu reagują one na pojawienie się dymu, ognia bądź wzrost temperatury. W ciągach komunikacyjnych umieszcza się także ręczne ostrzegacze pożarowe zwane ROP-ami. Sygnały wychwytywane przez czujki oraz ROP-y trafiają do centrali. Centrala powinna zlokalizować miejsce powstania pożaru i uruchomić alarm. Centrala odczytuje miejsce alarmu i może tę informację wydrukować na taśmie, a nawet wykonanać rysunek rzutu kondygnacji objętej pożarem. SSP może też sterować innymi urządzeniami przeciwpożarowymi, np.: dźwiękowymi systemami ostrzegawczymi (DSO), instalacjami oddymiającymi czy drzwiami pożarowymi.

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00