Play Video

Szkolenia dla firm z zakresu nowoczesnych i inteligentnych instalacji
Inteligentny dom - szkolenia dla instalatorów

Rozpoczynamy nabór na nowy, 5-cio dniowy cykl szkoleń kompleksowych dla firm instalacyjnych

INTELIGENTNE INSTALACJE 2021 - systemy rozproszone

szkolenie w górskim pensjonacie w Wiśle

Możliwość refundacji kosztów szkolenia dla firm

do 100% !!!

Akademia i-Future
KNX
AMPIO
NodeRed
OpenHab
MQTT
ModBus
Dali
RS-232
RS-485
Z-Wave
LoRa
EnOcean
LAN

Dla Kogo?

Dla właścicieli oraz pracowników firm instalacyjnych zamierzających wdrożyć usługi z zakresu profesjonalnych instalacji inteligentnych bądź poszerzyć swoje kompetencje.

Jak długo trwa szkolenie?

Szkolenie trwa 5 dni roboczych po 8 godzin w ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku). Łączny czas szkolenia wynosi 40 godzin.

W jakich terminach odbywa się szkolenie?

Najbliższe terminy szkoleń w roku 2021 to:
22-26 marzec
12 - 16 kwiecień
10 - 14 maj
pozostałe terminy podamy w niedalekiej przyszłości.

Do kiedy przyjmujemy zgłoszenia?

W przypadku kiedy właściciel firmy zamierza ubiegać się o dofinansowanie do szkoleń ze środków publicznych, chęć uczestniczenia należy zgłosić do końca stycznia. W pozostałych przypadkach zagłoszenia są ograniczone ilością miejsc.

Czego się nauczymy?

1. Przygotowania instalacji elektrycznej pod system inteligentnej automatyki

2. Zasad profesjonalnego obszycia rozdzielnic elektrycznych pod kątem automatyki budynku

3. Zasad prowadzenia magistrali komunikacyjnej w systemach automatyki

4. Zasad dobór urządzeń automatyki i ofertowania instalacji

5. Programowania podstawowego modułów inteligentnej automatyki o logice rozproszonej (korzystamy z modułów Ampio Smart Home)

6. Programowania zaawansowanego systemów automatyki w oparciu o wiele warunków (korzystamy z modułów Ampio Smart Home oraz oprogramowania NodeRed)

7. Konfiguracji aplikacji mobilnej w systemach automatyki budynku

8. Zasad konfiguracji systemu zarządzania energią w domu przy stosowaniu instalacji fotowoltaicznych.

9. Integracji systemów automatyki w oparciu o ogólnoświatowe standardy komunikacji magistralnej KNX, RS485, RS232, ModBus, Dali (korzystamy z urządzeń różnych firm pracujących na podstawie powyższych standardów)

10. Integracji systemów automatyki w oparciu o standardy komunikacji bezprzewodowej Z-Wave, LoRa oraz EnOcean (korzystamy z urządzeń różnych firm pracujących na podstawie powyższych standardów)

11. Integracji systemów automatyki w oparciu o komunikację sieciową LAN (korzystamy z wideofonów oraz kamer IP)

12. integracji systemów alarmowych z systemami inteligentnej automatyki. Zajęcia będą przeprowadzone z wykorzystaniem najpopularniejszych systemów alarmowych firmy Satel oraz Jablotron

13. Programowania systemu OpenHab z wykorzystaniem standardu MQTT

14. Programowania logiki przy pomocy oprogramowania NodeRed firmy IBM

15. Sprzedaży systemów inteligentnej automatyki

Gdzie organizujemy szkolenia?

Nasze szkolenia organizujemy w sali konferencyjnej pensjonatu Biała Wisełka w miejscowości Wisła Czarne. Pensjonat położony jest nad potokiem Białej Wisełki, w sąsiedztwie jeziora Czerniańskiego, u podnóża wzgórza Cieńków. Jest to jedne z najpiękniejszych i najbardziej uroczych regionów na Beskidach.
Cisza i spokój z dala od miejskiego gwaru jakie nam towarzyszą podczas szkoleń powodują, że na zajęciach czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Dzięki temu nasze szkolenia są efektywniejsze, a każda przerwa kawowa w tak pięknych okolicznościach przyrody działa bardzo uspokajająco dla duszy i ciała.

Cena szkolenia?

Cena szkolenia to 3900 zł + VAT 23%
W przypadku kiedy szkolenie refundowane jest z państwowych funduszy szkoleniowych, wówczas szkolenia zwolnione jest z podatku VAT.

Refundacja kosztów szkolenia

Szkolenie może być refundowane z dedykowanych, państwowych funduszy szkoleniowych. Refundacja wynosi do 100% dla mikrofirm, oraz do 80% dla pozostałych przedsiębiorstw. Warunkiem jest posiadanie firmy zatrudniającej minimum jedną osobę na umowę o pracę. Z refundacji może skorzystać zarówno pracodawca jak i pracownik.

Dodatkowe atrakcje

Każdego dnia po zakończeniu szkolenia organizujemy dodatkowe atrakcje między innymi takie jak: kulig na saniach lub wozami w zależności od pogody, pieczenie kiełbasek przy góralskim ognisku czy spacery po górach. Dla chętnych którzy będą chcieli poćwiczyć materiał ze szkolenia, sala szkoleniowa z urządzeniami będzie dostępna każdego dnia do godziny 22.00

EGZAMIN SPRAWDZAJĄCY

Szkolenie zakończone jest dwugodzinnym egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę, z czego 30 minut to szkolenie teoretyczne a 90 minut to szkolenie praktyczne.

Co uzyska po szkoleniu Twoja firma

1. Certyfikat poświadczający odbycie szkolenia "Inteligentne instalacja 2021 - systemy rozproszone" oraz zdania egzaminu.

2. Certyfikat autoryzowanego instalatora systemu Ampio 1-go, 2-go oraz 3-go stopnia.

3. Możliwość instalowania oraz serwisowania systemu Ampio, a także zakupu urządzeń na ogólnych warunkach handlowych przewidzianych dla autoryzowanych firm instalacyjnych.

4. Certyfikat instalatora wideofonów sieciowych "Doorbird"

5. Możliwość jednorazowego zakupu zestawu startowego Ampio o wartości 6000 zł w cenie 1499 zł netto. Na każdą firmę instalacyjną jeden zestaw startowy niezależnie od ilości uczestników szkolenia chyba, że dana firma zakupiła już wcześniej taki zestaw.

Wypełnij i wyślij formularz jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat szkoleń i ich finansowania.

Formularz kontaktowy

  Szkolenia podstawowe internetowe

  Szkolenia internetowe z zakresu instalacji i programowania systemów
  inteligentnej automatyki budynku AMPIO

  Dla firm instalacyjnych pragnących uzyskać status autoryzowanego instalatora systemu Ampio przeprowadzamy szkolenia autoryzacyjne internetowe. Szkolenia są podzielone na dwa etapy

  1. Szkolenie teoretyczne e-learningowe trwające około 3 godzin. Można je odbyć w każdej chwili rejestrując się na stronie www.akademiaifuture.eu

  2. Szkolenie praktyczne internetowe. W celu realizacji szkolenia należy: 

      – ustalić dogodny termin szkolenia (terminy są podane na stronie www.akademiaifuture.pl)

      – zorientować się o wolne miejsca i zarezerwować je

      – zarezerwować walizkę szkoleniową u swojego dystrybutora (firma i-Future sp. z o.o. jest dystrybutorem na terenie województw: śląskie, dolnośląskie, łódzkie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz lubelskie)

      – połączyć się za pomocą dostarczonego linku w dniu szkolenia i uczestniczyć w nim w pełnym zakresie (2 dni po 8 godzin)

  Po szkoleniu firma instalacyjna otrzymuje certyfikat i status autoryzowanego instalatora systemu Ampio. Resztę informacji jak i program szkolenia znaleźć można w systemie szkoleń internetowym www.akademiaifuture.eu

  Firma i-Future sp. z o.o. przeprowadza certyfikowane szkolenia dla firm instalacyjnych z zakresu inteligentnych instalacji oraz integracji urządzeń wykorzystywanych w automatyce budynku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w instalacjach inteligentnych, a szkolenia prowadzimy od roku 2013. Posiadamy akredytacje w sprawie prowadzenia szkoleń oraz certyfikowania firm instalacyjnych od producentów i dystrybutorów systemów IB. Jesteśmy grupą czynną zawodowo w kwestii wprowadzania, instalacji i programowania nowoczesnych systemów z których szkolimy. Dzięki temu na szkoleniach szczególny nacisk kładziemy na praktykę, a zajęcia nie są zdominowane przez teorię.

  Dane firmy

  i-Future sp. z o.o.
  ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
  44-200 Rybnik
  NIP: 642-312-90-46

  Kontakt

  biuro.ifuture@gmail.com
  info@i-future.pl

  Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

  rafal.ifuture@gmail.com

  Godziny pracy

  Pon – Pt: 9.00 – 17.00