Inteligentny dom – system pomocny w wielu aspektach

Nie ruszając się z fotela, możemy mieć dostęp do każdego obwodu i urządzenia w budynku za pomocą urządzeń mobilnych. Jeśli nie ma nas w domu, a na podwórku jest mroźny wiatr, inteligentne sterowanie budynkiem podejmie decyzję o opuszczeniu rolet, aby uniknąć wychłodzenia pomieszczeń.
Wychodząc z domu, za pomocą jednego przycisku umieszczonego w wiatrołapie wyłączymy oświetlenie w całym domu, a jeśli o tym zapomnimy, system zrobi to za nas.
To tylko kilka przykładów ułatwień z obszernej palety możliwości, jakie w codziennym życiu może nam zaoferować to nowoczesne rozwiązanie.
Jakkolwiek to nie brzmi, jakkolwiek sobie tego nie wyobrażamy, to tak naprawdę inteligentny budynek jest tylko zwykłą elektroniką. Przypomnijmy sobie, że jeszcze nie tak dawno patrzyliśmy na czarno-białe telewizory, rozmawialiśmy przez analogowe przewodowe telefony, a o Internecie nie mieliśmy zielonego pojęcia.
Postępu nie da się zatrzymać, jedyne co możemy i powinniśmy zrobić, to dać się ponieść rozwijającej się technologii i korzystać z dobrodziejstw, jakie nam ona oferuje, a tym samym wyposażyć nasze domy w nowoczesne systemy, które zagwarantują jego funkcjonalność.