Play Video

Inteligentny system AMPIO Smart Home

Czy stać Cię na chybiony wybór? Zdecyduj się na profesjonalne rozwiązanie!
Inteligentny dom Ampio
Inteligentne instalacje
Szkolenia dla firm instalacyjnych

Budujesz dom, hotel, biurowiec?

 • skontaktuj się z nami
 • dostarcz nam swój projekt
 • skorzystaj z darmowej konsultacji profesjonalistów
 • poproś o wycenę
 • dowiedz się szczegółów dotyczących montażu systemu
 • podpisz umowę instalacji 
 • ciesz się niezawodnością i komfortem jakie da Ci Ampio

Prowadzisz firmę instalacyjną?

 • skontaktuj się z nami
 • przekonaj się dlaczego warto instalować Ampio
 • zapisz się na internetowe szkolenie Ampio
 • odbierz zestaw szkoleniowy dostarczany kurierem
 • zalicz szkolenie dla firm instalacyjnych
 • uzyskaj status autoryzowanego instalatora Ampio Smart Home
 • instaluj u swoich klientów najlepsze systemy na rynku

Dlaczego Ampio to jeden z najlepszych wyborów na rynku?

Rozbudowany i zaawansowany

Inteligentny dom Ampio jest jednym z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych systemów na rynku. W jego ofercie znajduje się ponad 70 pozycji proponując praktycznie każdy rodzaj urządzeń wykorzystywanych w automatyce budynku. Ich rozbudowana logika daje nam potężne możliwości tworzenia funkcjonalności, a każda funkcja może być oparta o wiele warunków. W Ampio znajdziemy wiele innowacyjnych rozwiązań ponad to co proponuje konkurencja, między innymi takie jak multisensory, własne systemy wielostrefowe audio, cyfrowe sterowanie oświetleniem poprzez zwykły kabel elektryczny i wiele innych innowacyjnych wdrożeń.
OŚWIETLENIE
KOMFORT
KONTROLA DOSTĘPU
AUTOMATYKA OKIENNA
WENTYLACJA
MUZYKA

otwarty na integracje

Inteligentny dom to nie tylko oświetlenie, ogrzewanie i rolety. Każdy liczący się na rynku system automatyki budynku powinien być otwarty na integracje. To czyni go systemem bardzo elastycznym i przyjaznym a jego otwartość pozwala nam na komunikację z zewnętrznymi urządzeniami jakie spotyka się w nowoczesnych budynkach. Ampio właśnie takie jest. Na jego pokładzie znajdziemy szereg ogólnoświatowych standardów komunikacji co pozwala mu na komunikację z wieloma sprzętami potrafiącymi się komunikować z systemami automatyki budynku. 

Z magistralnych systemów komunikacji Ampio posiada standardy między innymi takie jak; CAN, KNX, RS232, RS485, ModBus, Dali, LAN, MQTT.

Mimo, że Ampio jest systemem magistralnym, posiada również  szereg standardów bezprzewodowych do których należą między innymi Z-Wave, LoRa (system dalekiego zasięgu), EnOcean oraz Bluetooth 5.0 (beta).

Cała paleta wielofunkcyjnych i pięknych paneli sensorowych

Funkcjonalność paneli Ampio oraz przycisków mechanicznych

Panele Ampio to nie tylko designerskie włączniki dotykowe. To również zaawansowane urządzenia o ogromnych możliwościach. W Ampio zarówno panele dotykowe jak i zwykłe włączniki mechaniczne firm trzecich posiadają wiele funkcji. 

Każdy z nich może rozpoznawać długość kliknięcia czy ilość kliknięć. Np. zwykłe kliknięcie włączy lampę, podwójne kliknięcie tego samego przycisku otworzy funkcję a przytrzymanie na pół sekundy opuści roletę. Bez problemu zaprogramujemy przyciski na większą ilość kliknięć lub na różne czasy przytrzymania jeśli zajdzie taka potrzeba. Panele Ampio można również zaprogramować na zmianę funkcjonalności. Np. kliknięcie przycisku pierwszego zmieni kolor i funkcje pozostałych przycisków. Zmiana funkcjonalności może również nastąpić automatycznie na podstawie różnych warunków. Przykładowo za dnia przycisk będzie sterował roletą, a po zachodzie słońca oświetleniem.

Wszystkie panele Ampio posiadają generator dźwięku. Można go zaprogramować jako gong lub jako sygnał ostrzegawczy przypisany do różnych zdarzeń. 

Każdy panel Ampio posiada wejście do podłączenia do sześciu czujników temperatury które możemy wykorzystać do jej regulacji lub tworząc na jego podstawie dowolną logikę.

Aplikacja Ampio
Android & iOS

Funkcjonalność aplikacji mobilnej AMPIO

Aplikacja mobilna Ampio umożliwia pełne sterowanie wszystkimi obwodami podłączonymi do systemu Ampio oraz urządzeniami zewnętrznymi zintegrowanymi z systemem. 

Aplikacja Ampio łączy się z inteligentnym domem wykorzystując w pełni szyfrowane połączenie TLS. Dzięki ultra lekkiemu lekkiemu protokołowi MQTT aplikacja łączy się z systemem Ampio w błyskawicznym czasie.

Aplikacja Ampio UNI może działać w trybie kafelkowym oraz w trybie graficznym. Pozwala nam to zobrazować nasz budynek i jego poszczególne obszary na wcześniej przygotowanych rzutach co bardzo ułatwia obsługę naszej instalacji

Kolejna nowa funkcjonalność aplikacji również wykracza poza możliwości konkurencji. W Ampio obiekty naniesione na aplikację w trybie kafelkowym lub graficznym mogą być dynamiczne. Oznacza to, że włączone obwody nie tylko zmieniają kolor lub kształt ikony, ale powodują że obiekt może się poruszać jak w przemysłowych systemach scada. Przykładowo pompa CO nie tylko zmieni kolor przy włączeniu ale również zacznie się kręcić sprawiając wrażenie naturalnego obiektu. Włączony kominek będzie na naszej aplikacji symulował żywy ogień. Włączone radio będzie nam swoją aktywność symulowało poruszającymi się słupkami widma akustycznego. Każdy jeden obiekt może być w ten sposób skonfigurowany. Wszystko wedle naszego życzenia.

Aplikacja umożliwia przeglądanie zapisanych na serwerze danych w postaci pięknych wykresów Highcharts używanych powszechnie przez Facebook,Visa,Mastercard czy Yahoo. W Ampio sprawdzisz sobie temperaturę wstecz w każdym pomieszczeniu w dowolnym zakresie czasowym. Jakość powietrza, poziom hałasu, wilgotności, nasłonecznienia, wiatru, deszczu, zużycie prądu, wody, gazu to tylko niektóre parametry które możemy śledzić. Ampio potrafi również zbierać i wyświetlać dane z czujników ruchu, otwarcia drzwi, okien, obwodów oświetleniowych i innych obwodów podłączonych do systemu. Możesz monitorować dosłownie wszystko.  wilgotności, nasłonecznienia, wiatru, deszczu, zużycie prądu, wody, gazu to tylko niektóre parametry które możemy śledzić. Ampio potrafi również zbierać i wyświetlać dane z czujników ruchu, otwarcia drzwi, okien, obwodów oświetleniowych i innych obwodów podłączonych do systemu. Możesz monitorować dosłownie wszystko. 

W aplikacji można umieścić obraz z różnych kamer IP podłączonych w naszej sieci oraz z wideofonu. Obsługiwany jest protokół RTSP, JPEG oraz MJPEG. Jeśli wideofon na to pozwoli aplikacja może być również z nim zintegrowana uruchamiając inne funkcje, np. otwarcie furtki. 

Chcesz coś zmienić funkcjonalność swojej instalacji bądź aplikacji mobilnej i chcesz żeby zrobił to za Ciebie Twój instalator? Nic prostrzego. Włączasz zdalny dostęp i podajesz swojemu instalatorowi login i hasło. Dzięki temu instalator na określony czas zyska pełny dostęp do Twojej instalacji a po tym czasie zostaje odcięty. Jesteś instalatorem i potrzebujesz wsparcia technicznego u swojego klienta? Nie ma problemu. Robisz dokładnie to samo co klient i podajesz hasło chłopakom ze wsparcia. 

Każdy inwestor sam może tworzyć sceny oraz prostą logikę za pomocą swojej aplikacji mobilnej. Dzięki temu nie musi się on uczyć konfiguracji systemu lub za każdym razem wzywać swojego instalatora

Aplikacja Ampio pozwala na zarządzaniem podlewania Twojego ogrodu, pozwalając na dowolne dostosowanie podlewania sprawdzając wilgotność gleby czy sprawdzając warunki oblodzeniowe.  Inteligentny dom jest pod jeszcze większą kontrolą swojego właściciela.

Symulacja obecności w Ampio działa bardzo inteligentnie i jest w pełni kontrolowana dzięki naszej aplikacji. Zaznacz które obwody mają brać udział w symulacji obecności. Wybierz odpowiednie obwody oświetleniowe czy rolety. Od tej chwili Twój inteligentny dom sam będzie się uczył Twojego zachowania a po Twoim wyjściu będzie je odtwarzał uruchamiając wybrane obwody symulując Twoją obecność. To z pewnością zmyli potencjalnego włamywacza.

Nie musisz już instalować niezależnej aplikacji do systemu alarmowego. Tę funkcjonalność posiada już Twoja aplikacja inteligentnego domu.

Twoje dziecko nie musi mieć dostępu do wszystkiego w aplikacji. Dla każdego może zostać stworzony login ze spersonalizowanym poziomem dostępu. Wybrane obwody, brak możliwości regulacji temperatury, brak dostępu do bramy garażowej. Sam zdecyduj kto może czym sterować.  

Nie podobają Ci się kolory aplikacji? Zmień je. Chciałbyś zmienić nazwy obwodów? Zrobisz to w aplikacji. Nie taki układ grup? Skoryguj. Aplikacja Ampio jest elastyczna również pod tym kątem.

Wszystko co dzieje się w Twoim domu możesz sprawdzać na bieżąco w aplikacji, kto kiedy zalogował się do systemu oraz czym sterował. Ale także sprawdzisz np. o której godzinie został wykryty w domu ruch, oraz czy np. zostały otwarte drzwi. 

Zostaniesz poinformowany o każdej rzeczy jakiej zechcesz. Zapomniałeś zamknąć bramę garażową lub wyłączyć ogrzewanie? Nie ma problemu, system wyśle do Ciebie powiadomienie PUSH lub SMS. A nawet zapyta czy może nie chcesz uzbroić alarmu lub zamknąć bramy garażowej

System o rozproszonej inteligencji

Ampio jest systemem o topologii logiki rozproszonej. Oznacza to, że nie ma w nim jednostki nadrzędnej tak jak to mam miejsce w systemach scentralizowanych. W Ampio za logikę odpowiadają wszystkie urządzenia wpięte w magistralę. Każdy czujnik, aktor, każde urządzenia systemu Ampio jest modułem autonomicznym o własnej "inteligencji". Urządzenia komunikują się pomiędzy sobą przy pomocy magistrali pomijając jakąkolwiek jednostkę nadrzędną. Każde urządzenie wie wszystko co dzieje się we wszystkich innych urządzenia i na podstawie tych informacji może wykonać dowolną logikę zaprogramowaną przez instalatora. Ma to bardzo duży wpływ na bezawaryjność systemu ponieważ w systemach rozproszonych nie ma urządzenia które w razie awarii unieruchomiłoby całą lub większość instalacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat topologii logiki jak spore ma to znaczenie kliknij poniższy przycisk

 

AMPIO to doświadczenie nabyte przez 26 lat tworzenia oraz produkcji elektroniki. Dzięki temu jakość ich urządzeń poświadczona jest 5-cio letnią gwarancją! To firma której możesz zaufać.

TERMINOWOŚĆ

0

%

DOŚWIADCZENIE

0

LAT

GWARANCJA

0

LAT

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00