Inteligentny dom – budynek

Poznaj tajemnice nowoczesnych instalacji

Z pewnością pojęcie „inteligentny dom” wzbudza ogromne zainteresowanie. Jakie są jego korzyści? Jaki system wybrać? Jak działają takie instalacje? Czy są one zarezerwowane wyłącznie dla zamożnych inwestorów o grubych portfelach? A może to bardzo praktyczna inwestycja dostępna również dla przeciętnego Kowalskiego, któremu marzy się wygodne oraz ekonomiczne użytkowanie budynku? Czy warto się na nią zdecydować? Jakie korzyści przyniesie? Czy inwestycja ma szansę się zwrócić? Magistralny system czy bezprzewodowy? Czym sterować? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Pomimo, że żyjemy w erze największego rozwoju technologicznego, termin „inteligentny dom” dla wielu potencjalnych inwestorów nadal kojarzony jest z kosztownym przedsięwzięciem. Jak się okazuje – jest to bardzo praktyczny system automatyki, bez którego niedługo ciężko będzie wyobrazić sobie nasze mieszkanie, dom, biurowiec, fabrykę czy jakikolwiek inny budynek. Zwiększający się popyt na takie systemy, coraz bardziej nowoczesna technologia oraz szybko rozwijająca się konkurencja sprawiają, że ceny proponowanych przez nas rozwiązań nie powodują już znaczącej różnicy w całości inwestycji.

Instalacje inteligentnego domu – nowoczesne rozwiązania dla czterech kątów

Dziś trudno wyobrazić sobie budowę nowoczesnego biurowca, hotelu, czy choćby sklepu bez uzbrojenia nieruchomości w system inteligentnego sterowania. Automatyka budynkowa przynosi korzyści finansowe i prestiż, pomaga dbać o bezpieczeństwo użytkowników oraz ich komfort, przyciągając uwagę klientów, czy potencjalnych pracowników. Nietrudno wyobrazić sobie, jakie oszczędności może przynieść precyzyjna regulacja temperatury w biurach, halach produkcyjnych, sklepach, korytarzach – wszędzie tam, gdzie pracuje się w określonych godzinach.

Automatyzacja budynku umożliwia także kontrolę czasu pracy i dostępu do budynku, jak również określonych pomieszczeń. Nasze systemy to także najnowocześniejsza telewizja przemysłowa oraz niezawodne systemy alarmowe dopasowane do specyfiki konkretnej nieruchomości. Sterowanie wszystkimi funkcjami odbywa się za pomocą paneli sterowniczych, komputerów i urządzeń mobilnych. Sterowanie naszymi systemami jest proste i intuicyjne, a w razie jakichkolwiek problemów służymy pomocą.

Inteligentny dom – system pomocny w wielu aspektach

Nie ruszając się z fotela, możemy mieć dostęp do każdego obwodu i urządzenia w budynku za pomocą urządzeń mobilnych. Jeśli nie ma nas w domu, a na podwórku jest mroźny wiatr, inteligentne sterowanie budynkiem podejmie decyzję o opuszczeniu rolet, aby uniknąć wychłodzenia pomieszczeń. Wychodząc z domu, za pomocą jednego przycisku umieszczonego w wiatrołapie wyłączymy oświetlenie w całym domu, a jeśli o tym zapomnimy, system zrobi to za nas. To tylko kilka przykładów ułatwień z obszernej palety możliwości, jakie w codziennym życiu może nam zaoferować to nowoczesne rozwiązanie.
Jakkolwiek to nie brzmi, jakkolwiek sobie tego nie wyobrażamy, to tak naprawdę inteligentny budynek jest tylko zwykłą elektroniką. Przypomnijmy sobie, że jeszcze nie tak dawno patrzyliśmy na czarno-białe telewizory, rozmawialiśmy przez analogowe przewodowe telefony, a o internecie nie mieliśmy zielonego pojęcia. Postępu nie da się zatrzymać, jedyne co możemy i powinniśmy zrobić, to dać się ponieść rozwijającej się technologii i korzystać z dobrodziejstw, jakie nam ona oferuje, a tym samym wyposażyć nasze domy w nowoczesne systemy, które zagwarantują jego funkcjonalność.

Inteligentne sterowanie budynkiem – zarządzaj urządzeniami z dowolnego miejsca

Czy to jakiś super nowoczesny komputer? Wbrew temu, co sugeruje pytanie, „inteligentny dom” to nie jest jakiś zupełnie autonomiczny superkomputer o cechach sztucznej inteligencji, który w razie awarii lub w wyniku błędnie podjętej decyzji unieruchomi nam cały budynek. Zrobi tylko to, co mu zaprogramujemy według z góry określonej logiki. Każde oferowane przez naszą firmę inteligentne sterowanie budynkiem, bez względu na to, czy jest to magistralny, czy bezprzewodowy system, jest zawsze w odpowiedni sposób zabezpieczone przed awarią jednostki centralnej.

W razie awarii centrali, moduły systemu mogą przejść w tryb pracy autonomicznej i działać tak, jak zwykły budynek. Wyjątkiem są inteligentne instalacje domowe oparte o system magistralny o logice rozproszonej Ampio lub KNX oferowane przez i-Future, gdzie każdy moduł systemu jest urządzeniem „myślącym”, czyli logicznym. Dzięki temu system nie potrzebuje do działania jednostki centralnej, a to czyni z niego wysoce niezawodną instalację. Więcej o systemie Ampio, jak również o innych naszych systemach, możesz poczytać na podstronach serwisu i-Future.pl

Oszczędność

Dzięki niemu zaoszczędzisz energię elektryczną oraz cieplną (w praktyce około 20-25%). System obniży temperaturę jeśli nie ma Cię w domu i podwyższy na czas powrotu. Pozamyka rolety, jeśli podczas Twojej nieobecności na zewnątrz jest mróz i wichura. Wyłączy światło, gdy zapomnisz to zrobić. Wie, jaka jest pogoda, bo ma połączenie z najbliższą stacją pogodową.

Komfort i wygoda

Inteligentny dom podleje ogródek po dniu suszy, zamknie okna dachowe kiedy zacznie padać deszcz. Gdy oglądasz film, ustawi odpowiednie oświetlenie tworząc Twój ulubiony klimat. Rankiem obudzi Cię podnosząc rolety i włączając ulubioną muzykę. Wcześniej podniesie temperaturę w kuchni, garderobie i łazience oraz włączy ekspres do kawy. Powyłącza wszystko po wyjściu do pracy.

Bezpieczeństwo

System czuwa nad Twoim bezpieczeństwem. W przypadku pożaru, czy zalania, od razu reaguje, otwiera rolety, może otworzyć drzwi, włącza alarm informując najbliższą jednostkę straży pożarnej, jak również Ciebie. Twoja rodzina może czuć się w pełni bezpiecznie. A jeśli Twoja pociecha z niewyjaśnionych przyczyn zboczy z trasy "dom – szkoła", natychmiast dostaniesz powiadomienie ze wskazaniem aktualnego miejsca pobytu.

Prosta obsługa

Instalacja i konfiguracja systemu jest bardzo logiczna. Panele graficzne są niesamowicie intuicyjne, przez co obsługa systemu jest dziecinnie prosta.

Funkcje systemu sterowania automatyką budynku

Dane firmy

i-Future sp. z o.o.
ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 55
44-200 Rybnik
NIP: 642-312-90-46

Kontakt

biuro.ifuture@gmail.com
info@i-future.pl

Kontakt w sprawie odkurzaczy centralnych:

rafal.ifuture@gmail.com

Godziny pracy

Pon – Pt: 9.00 – 17.00